Estetik Cerrahi

Estethica Estetik ve Plastik Cerrahi

Göğüs küçültme ameliyatları, fonksiyonel açıdan bakıldığında plastik cerrahinin en önemli ameliyatlarından bir tanesi konumundadır. Meme; kadınlarda dişiliği belirleyen en önemli organlardan bir tanesidir.

Göğüslerin büyük olması kişilerin sosyal yaşama adapte olmasını çok ciddi şekilde engellemektedir. Özellikle günlük yaşamda kişilerin daha kilolu görünmesi, bunun yanında istedikleri kıyafetleri giyememeleri günlük yaşama adapte olamamalarına sebep olmaktadır. Meme büyüklüğünün getirdiği başka bir sorun da iskelet deformasyonuna sebep olmasıdır. Özellikle hastalarımızda boyunda bükülme, öne doğru eğilme, boyun bölgesinde ağrılar, sutyen askılarının omuzları ezmesi, kollarda uyuşma, sırt ağrıları gibi semptomlar ortaya çıkabilmekte özellikle meme büyüklüğüne bağlı olarak memelerin altında terleme, pişiklerin ortaya çıkması memelerin büyüklüğüne bağlı olarak ortaya çıkan başlıca sorunlardır. İleri derecede büyük ve sarkık olan göğüslerin küçültülerek forma sokulması işlemidir. Aşırı kilo alma, genetik ve hormonal sebepler, ilerleyen yaş, bazı ilaçlar ve tümörler gibi sebeplerle göğüsd eaşırı büyüme ve sarkıklık oluşabilir. Göğüs küçültme ameliyatında; fazla meme dokusu, yağ dokusu ve deri çıkarılarak daha küçük, hafif ve estetik göğüs elde etmek mümkündür.

Meme Küçültme ameliyatları; meme vücudun dışında bir organ olduğundan sanıldığından çok daha ağrısız, çok daha hızlı iyileşebilen ve sosyal yaşama hızlıca dönülebilen ameliyatlardan biridir. Göğüs bölgesinin düzenli bir şekilde küçültülmesi ve dikkatlice yapılan ameliyatlardan sonraki süreç oldukça konforlu geçer. Hastalar 3-4 günlük istirahatten sonra işlerine ve sosyal yaşamlarına rahatça dönebilirler. Operasyon sonrası ilk 15 günlük dönemde hastaların ağırlık kaldırması ve 1 ay süre ile spor yapmaları kesinlikle önerilmemektedir. 1 ay sonrasında hasta yavaş yavaş spor yapmaya ve günlük aktivitelerini normal olarak yerine getirmeye başlayabilir. Meme küçültme estetiğinde temel mantık; aşağıda olan meme uçlarını yukarı kaldırmak ve fazla olan meme dokusunu çıkarıp almaktır. Böylece meme ucu estetiği de gerçekleştirilir. Kalan meme dokusunun da yeniden şekillendirilerek daha dolgun daha diri daha genç görünümde göğüsler elde edilir.

Meme Küçültme Ameliyatı Neden Yapılır?

Özellikle göğüs büyüklüğünün sırta kadar olduğu hastalarda göğüs küçültme ameliyatı ile birlikte kombine olarak liposction yapılarak sırta doğru giden göğüs katlanması durumunun giderilmesi, göğsün küçültülmesi ve göğüs altındaki katların ciddi şekilde giderilmesi sağlanmaktadır. Bu şekilde gerçekleştirilen göğüs küçültme ameliyatları hastalarımızın yaşam kalitesini fonksiyonel ve estetik açıdan ciddi derecede arttırmaktadır. Memelerin küçültülmesi kişide çok ciddi fiziksel bir rahatlamaya neden olur. Bu ameliyatta memeler büyüklüklerine göre ideal bir boyuta getirilir. Bu ameliyatta meme dokusunun bir kısmı çıkartılarak memeye uygun bir şekil ve boyut kazandırılır. Bu ameliyat sonucunda meme ucunda ve meme ucundan aşağı doğru uzanan dikine bir iz ortaya çıkmaktadır. Ancak uygun teknikler uygulandığında 1,5 2 yıl sonra bu izler görünmez bir hale gelebilmektedir. Operasyon genel anestezi altında gerçekleştirilmekte olup yaklaşık 3 saat sürmektedir. Hasta genel anestezi aldığından 1 gün hastanede gözetim altında kalması önerilmektedir. 1 gün hastanede kaldıktan sonra ertesi gün taburcu edilir ve sonrasında rutin kontrollerde durumu takip edilir. Meme estetiği fiyatları belirlenirken öncelikle ön muayene olunması, ardından kişiye özel meme küçültme ameliyatı fiyatı üzerinde hasta ve cerrahın beraber çalışması gerekir.

Daha fazla bilgi için tıklayın


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir